Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Salvest ostis 40% rohkem kõrvitsaid kui eelmisel aastal

30. sept. 2016

Salvest ostis alanud kõrvitsahooajal kokku 85 tonni kõrvitsat, mida on ligi 40% rohkem kui eelmiselt aastal. Kodumaine toidutootja plaanib sellest valmistada jaemüügiks umbkaudu 160 000 purki salatit.

 

Salvesti turundus- ja tootearendusjuhi Aulike Miljandi sõnul on kõrvitsatootmine sel hooajal kasvanud. “Kõrvitsatooteid valmistame ainult koduturu jaoks ja ekspordisuunal tegutseme teistes tootekategooriates nagu näiteks kurgitooted.” Ta lisas, et kõrvitsaid ostab Salvest kokku neljalt kõrvitsakasvatajalt ja kõrvitsad jõuavad tootmisesse 100 kilomeetri raadiusest, Tartu- ja Põlvamaalt. “Kuuldavasti oli kõrvitsakasvatajatel hea aasta ja saak viljakas.”

 

Miljandi sõnul kõrvitsasalati müük aasta-aastalt kasvab. “Sel aastal on näiteks võrreldes 2014. aastaga oodatav kasv ligikaudu 20%. Uuendusena lisame sel aastal tootevalikusse kõrvitsasalati porgandiga, mis sobib lisandiks prae kõrvale kui ka salatisse lisamiseks,” märkis Miljand.

 

AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on toodetel kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 160 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

 

Lisainfo:
Aulike Miljand
Turundus- ja tootearendusjuht
AS Salvest
Tel: 50 77 234
e-post: aulike.miljand@salvest.ee