Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Salvestil on olnud rekordiline investeerimisaasta

12. okt. 2016

Kodumaise toiduainetööstuse Salvest investeerimismaht ulatub 2016. aastal 2,1 miljoni euroni. Suurimad investeeringud tehakse uue pakkeliini rajamiseks ja lastetoitude tootmise tõhustamiseks.

 

Lauri Betlem Põnni toodetega

 

Salvest AS tegevjuhi Lauri Betlemi sõnul  on investeeringute poolest olnud see aasta Salvesti jaoks viimase kümnendi intensiivseim. “Oleme oma investeeringuid plaanides lähtunud eelkõige senise tootmisvõimekuse tõstmisest, aga ka uute ärisuundade avamisest,” selgitas Betlem. Kõige suurem rahaline investeering tehti uude pakkimisliini, mis võimaldab siseneda uutesse kategooriatesse ning laieneda turul kastmekategoorias. Esimesena hakatakse liinil tootma ketšupit. “Investeering hõlmas muuhulgas plastpudeli villimismasina ostmist koos etiketi- ja järelpakkimise seadmetega. Kui seni tootsime ketšupit klaaspudelisse, siis uus liin võimaldab meil seda pakkuda ka levinumas plastpudelis.“ Betlemi sõnul oli investeeringu rahaline väärtus ligikaudu 0,7 miljonit eurot, millest osa moodustab PRIA toetus.

 

Lisaks plastpudeliliini soetamisele tegi ettevõte PRIA toel investeeringuid lastetoitude kategoorias, mis on viimastel aastatel üks kiiremini arenevaid segmente. “Meie lastetoitude müük nii kodu- kui ka välisturgudel on kasvanud viimase kahe aasta jooksul kaks korda. Tootmismahud on suurenenud ja seetõttu kokku ligi ühe miljoni euro suurune investeering võimsuse kasvatamiseks vajalik. See annab meile võimaluse suurendada ekspordi osakaalu ning siseneda uutele turgudele,” selgitas Betlem Salvesti tulevikuplaane.

 

AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 160 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

 

Lisainfo:
Lauri Betlem
Tegevjuht
AS Salvest
Tel: +372 740 8600