Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Teie rõõmuks!

Teie Rõõmuks!

Talvevarude lõppemine suurendab mooside müüki

31. märts 2015

Toiduainetööstuse Salvest müügitulemuste järgi kasvab igal aastal varakevadel mooside müük kauplustes hüppeliselt. Müügikasvu peamine põhjus on koduste moosivarude lõppemine, kuid ka tarbijate usalduse kasv poemooside vastu.

 

Salvesti turundus- ja tootearendusjuhi Aulike Miljandi sõnul on mooside müügi tippaeg just praegu ning kestab juunini. “Eestlased on tublid moosikeetjad, kuid aasta-aastalt on varakevadel poemooside müük kasvanud, sest isetehtud moosid on selleks ajaks otsa saanud,” tõdes Miljand. Ta lisas, et alates veebruarist kasvab müük 1,5 korda. “Näiteks võrreldes 2013. aastaga suurenes eelmisel aastal umbes 14%.”

 

Miljandi sõnul on müügikasvu põhjuseks ka see, et tarbijad hindavad üha enam poemooside kvaliteeti ning tootjad panustavad järjepidevalt tootearendusse, et pakkuda inimestele tervislikumaid ja maitsvamaid valikuid. “Arvestame uute toodete turule toomisel eestlaste maitse-eelistustega ja tahame pakkuda kodumoosiga sarnast kvaliteeti,” ütles Miljand. Ta tõi näiteks, et Salvest kasutab oma populaarsete Vanaema mooside puhul tervislikumat Demerara suhkrut, mis on suhkruroost valmistatud toorsuhkur. Samuti ei ole moosidele lisatud paksendajaid ega säilitusaineid. Miljand lisas, et menukad moosid lisaks traditsioonilisele Vanaema moosidele on näiteks Meie Mari Maasikamoos ja Meie Mari Vaarikamoos.

 

AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on toodetel kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 130 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

 

TEIE RÕÕMUKS!

 

SALVEST