President Kersti Kaljulaid külastas Salvesti toiduainetööstust

11. dets. 2018

President Kersti Kaljulaid külastas Salvesti toiduainetööstust

Täna, 18. novembril käis Salvesti tootmisega tutvumas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

President tegi toiduainetööstuses ringkäigu ning tutvus liinide ja tootmisprotsessidega. Kõige enam tundis ta huvi just ettevõtte tootearenduse vastu ja uuris, millised on peamised ekspordisuunad.

Salvesti tegevjuhi Lauri Betlemi sõnul oli neil suur au võõrustada Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidi. “See on tunnustus kogu meeskonnale ja meie viimaste aastate pingutustele.” Ta sõnas kohtumisel presidendiga, et ettevõte on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud ekspordi tõhustamisele. “Meie eksportmüük on viimase kolme aastaga kasvanud üle kuue korra.” Betlem lisas, et samuti on jõudsasti panustatud tootearendusse, mille käigus on järk-järgult uuendanud kogu tootevalik.

Betlem lisas, et Eesti toidu tutvustamine maailmas on oluline ning toiduainetööstusettevõtted pingutavad ühiselt selle nimel. “Eesti kui kiirelt areneva IT-riigi kuvandit täiustab teiselt poolt meie puhas loodus, jõudsasti kasvav mahetoodangu osakaal põllumajanduses ja kvaliteetne toidutööstus. Usun, et president leiab võimalusi, kuidas Eesti puhast toitu maailmas tutvustada.”

AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 160 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

Fotod ringkäigust (fotograaf Argo Ingver) https://www.dropbox.com/sh/wx06d0iif38ethm/AACmnD9kGETBib2DicmYYViea?dl=0