Salvest annetas Põnni toodete müügilt 24 000 eurot Lastefondile

10. dets. 2018

Salvest annetas Põnni toodete müügilt 24 000 eurot Lastefondile

Kodumaine toidutootja Salvest kogus 2017. aastal Põnni lastetoitude müügilt 24 000 euro suuruse annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile raskelt haigete laste ravitoidusegude ostuks.

Salvesti juhatuse esimehe Lauri Betlemi sõnul jätkab Salvest Eesti väikelaste vanemate abil väärt algatusega ka 2018. aastal.

„Annetame 1 sendi iga Põnni toote müügilt, et toetada spetsiaalsete ravitoidusegude ostmist nendele lastele, kes ei saa oma haiguse tõttu süüa ka kõige kvaliteetsemat ja täisväärtuslikumat lastetoitu,“ sõnas Betlem. „Soovime 2018. aastal koguda vähemalt sama suure toetussumma kui 2017. aastal.“

Salvesti juhi sõnul on koostöö Kliinikumi Lastefondiga ettevõtte meeskonnale väga südamelähedane, sest Põnni sarja arendamisel on alati olnud eesmärgiks toetada võimalikult mitmekülgselt iga lapse arengut.

„Koostöös lastearst Reet Raukasega välja arendatud Põnni tooted on ära teeninud ka kõige terviseteadlikumate lapsevanemate usalduse nii Eestis kui ka eksportturgudel. Soovime selle edu pinnalt ulatada abikäe raskelt haigete laste vanematele, kellest paljudele võib kallite ravitoidusegude ostmine üle jõu käia,“ selgitas ta.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldas suurt rõõmu pikaaegse koostöö üle ning kinnitas, et ravitoidusegude ostmisega kaasneva kuni 700-eurose igakuise kulu katmine on haigete laste vanematele kirjeldamatult suureks abiks.

„Lastefond jätkab abi vajavate perede toetamist seni, kuni leidub lahendus, kuidas ravitoidusegude ostmist riiklikult rahastada. Oleme tänulikud, et Salvest meid sellel teekonnal abistab,“ lisas ta.

Salvest kutsub kõiki väikelaste vanemaid üles panustama Lastefondi abistamisesse, ostes kvaliteetseid kodumaiseid Põnni lastetoite. Lastearst Reet Raukase abil on pandud paika toodete vajalik toiteväärtus ja konsistents, tagamaks võimalikult sujuv üleminek emapiimalt lisatoidule. Põnni lastetoidud ei sisalda lisatud suhkrut ega nisujahu, vaid palju erinevaid puu- ja köögivilju ning kasutatud on ka võimalikult palju kodumaist toorainet.