Salvest noppis Eesti Parim Toiduaine 2021 konkursilt lausa kolm auhinda

06. mai 2021

Salvest noppis Eesti Parim Toiduaine 2021 konkursilt lausa kolm auhinda

Toiduliit kuulutas aprillikuus välja Eesti parimad toiduained, mis 2020. aastal on Eesti turule jõudnud. Sel aastal võidutses Salvest mitmes kategoorias – koju toodi üks kuldmärk ning kaks hõbemärki.

Sel aastal osales Eesti Parima Toiduaine konkursil 181 Eesti toiduainet ja jooki. Konkursi hindamiskomisjon koosnes teadusasutuste, kaubanduse ja teistest toiduainevaldkondadega seotud ettevõtete esindajatest ning selle tegevust juhtis Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse toiduteadlane Rain Kuldjärv.

Eesti Parim Lisandväärtusega Toiduaine 2021: AS Salvest, Smushie ökoloogiline aprikoosi-ananassipüree linaseemnetega.

Ökoloogilisest toorainest aprikoosi-ananassi supersmuuti sisaldab lisaks kvaliteetsetele puuviljapüreedele ka kõrvitsat ning linaseemneid, mis annavad tegusaks päevaks vajaliku energialaengu. Sarnaselt teiste Smushiedega on toode heaks kiudaineallikaks, panustades seeläbi veelgi täiskõhutunde tekkimisse! Smuutit on tänu tuubipakendile ülimugav tarbida nö. käigu pealt või erinevate tegevuste kõrvalt – näiteks autosõidul, matkarajal, enne trenni või kontori laua taga. Toode ei sisalda lisatud suhkrut ning on vaba kunstlikest säilitus-, lõhna- ja maitseainetest.

Eesti Parim Puu- ja köögiviljatoode 2021: AS Salvest, MUUTI Ökoloogiline pohla-mustika-rukkipuder

Kreemjas ja toitev ökoloogiline puder sobib mõnusaks vahepalaks nii beebidele (peale 8. elukuud) kui ka suurematele lastele kooli või trenni kaasa võtmiseks. Toode on inspireeritud põhjamaistest maitsetest ning koostises on kasutatud meile omaste maitsetega marja- ja puuviljapüreesid. Lisaks annab pudrule mõnusa leivase nüansi rukkitäisterajahu. Toode on pakendatud alumiiniumivabasse pakendisse.

Eesti Parim Kaste 2021: AS Salvest, Ökoloogiline ketšup

Ökoloogiline ketšup on valmistanud mahedast toorainest. Toode sobib nii suurtele kui ka väikestele ketšupisõpradele. Tootele pole lisatud tärklist.

Ringvaate saatejuhid Marko Reikop ja Grete Lõbu maitsesid 2021.aasta Salvesti auhinnatud tooted ise järele.

Lisaks märgiti magustoitude kategoorias ära Ökoloogiline Mangopüree!

 

Lisainfo:
Kristel Vilipuu
Salvesti turundus- ja tootearendusjuht
Tel. (+372) 5622 1780
Kristel.Vilipuu@salvest.ee