Salvest kasvatab mahetoodete teol jõudsalt eksporti

22. veebr. 2019

Salvest kasvatab mahetoodete teol jõudsalt eksporti

Salvesti 2018. aasta eksportkäive on võrreldes nelja aastaga taguse ajaga kasvanud üle 4,5 korra. Möödunud aastal eksporditi Eestis valminud tooteid  pea 4 miljoni euro eest ning kasvupotentsiaali näeb ettevõte veelgi.

Täna tarnitakse Salvesti toodangut  18 riiki, mille hulgas on ka Ghana, Ukraina, Kasahstan, Prantsusmaa, Aserbaidžaan, Hong Kong ja Vietnam. Hiljuti on eksportriikide hulka lisandunud Rootsi, Sloveenia ja Singapur.

„Salvesti toodete puhul hinnatakse enim toodete uudsust ja tooraine kvaliteeti. Nii eksporditavate smuutide kui ka lastetoitude puhul kasutame vaid mahepõllumajandusest pärit koostisosi. Lisaks on tooted säilitus-ja lisaainete vabad,“ toonitas Salvesti juht Triin Kõrgmaa.

Kõige suurema ekspordipotentsiaaliga tooted ongi lastetoidud ja smuutid. „Smushie“ supersmuutid on esimene Salvesti poolt loodud kontseptsioon, mis on välja töötatud just rahvusvahelist turgu silmas pidades. .

„Meie jaoks on oluline ka see, et me tunneme oma tooraine tarnijaid ja jagame samu väärtusi. Tänu sellele on kogu tooraine ja toodete tarneahel läbipaistev. Hiljuti töötasime lisaks välja Salvesti eetikakoodeksi, mida järgivad meie koostööpartnerid. Koodeksi eesmärk on aidata kaasa ressursside optimaalsele kasutamisele ja seeläbi puhtamale keskkonnale,“ ütles Salvesti juht Triin Kõrgmaa.

1946. aastal Tartus tegevust alustanud Salvest on tugevate traditsioonidega Eesti toiduaine-tööstus. Salvest kasutab oma tootmises võimalikult palju kodumaist toorainet ning panustab aktiivselt ka mahetootmise arengusse Eestis. Salvesti 32,000 ruutmeetri suuruses tehase-kompleksis töötab ühtekokku üle 190 inimese, kes valmistavad eestimaalaste seas armastatud kõrge kvaliteediga Salvesti erinevaid tooteid nagu supidkurgidkastmedketšupid, Põnni lastetoidud, Meie Mari moosid ja Smushie smuutidLisainfo:

Triin Kõrgmaa
AS Salvest
(+372) 5620 0673
Triin.Korgmaa@salvest.ee